Tugevate värvipigmentidega toiduained (nt pesto, tomati- ja porgandikastmed) võivad silikoontoodete värvust muuta. Selle vältimiseks peske tooted kohe pärast kasutamist.

Tekkinud plekkide eemaldamiseks keetke toodet 15 minutit või hõõruge värske sidruni või laimiga, lastes 10-15 minutit mõjuda.
Tugevama määrdumise korral soovitame teha äädikast ning söögisoodast pasta (1 spl äädikat ning 2 spl soogisöödat): kata plekk pastaga ning lase üleöö seista, loputa ning kuivata hoolikalt.

Mõnikord võivad nõudepesumasina pesutabletid muuta silikoontoodete lõhna või maitset. Ärge sattuge paanikasse – soojus on võlusõna! Keeda oma tooteid ca 20 minutit või tugevate lõhnade korral soovitame panna need hoopiski ahju ja küpsetada lõhnad silikoonist välja. Jah, sa lugesid õigesti – küpsetada lõhnad välja. Selleks küpsetage toodet ahjus 20 minutit 120 kraadi juures. Kui lõhn püsib, küpsetage veel 10 minutit. Korrake seni, kuni silikoon enam ei lõhna. Laske jahtuda ning loputage.

Samuti võivad nõudepesumasinas pestes tekkida silikoonile valged laigud. Need on veelaigud, need samad, mis paistavad välja joogiklaasidelgi 🙂 Valged plekid kipuvad välja paistma just kareda vee puhul. Võite panna toote keevasse vette (leige ei tööta) ja lisada veidi nõudepesuvahendit. Laske liguneda vähemalt 30 minutit, tund või rohkem on veelgi parem. Samuti aitab plekkide pühkimine sidruni, laimi või valge äädikaga ja voilá – plekke enam pole!

Vaata Atelier Keeni toidusilikoonist minimalistlikke ning kvaliteetseid lastenõusid SIIT.